-sidi education-spot_img
29.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kallezim

Lushnjë, dy nëna kërkojnë djalin dhe vajzën

Ditën e sotme në Lushnjë dy nëna kanë denoncuar fëmijët e tyre në Komisariatin e Lushnjës. Ata kanë kërkuar ndihmë për gjetjen e fëmijëve të...

Banorët e fshatit Suk kallëzojnë në SPAK kryebashkiaken Majlinda Bufi

Disa banorë nga fshati Suk kanë depozituar një tjetër kallëzim në SPAK ndaj krybashkiakes së Roskovecit, Majlinda Bufi, të cilën e akuzojnë për “Shpërdorim...

Lidhja me inceneratorin/ Këlliçi: Provat e reja që çova në SPAK kundër Veliajt

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Belind Këlliçi deklaroi nga selia blu se ka depozituar zyrtarisht në SPAK kallëzimin e radhës për kryebashkiakun e...

Kallëzimi/ ‘O unë, o ai në burg’! Olsi Rama çon në SPAK Gaz Bardhin

Vëllai i kryeministrit Edi Rama, Olsi Rama ka bërë kallëzim ndaj nënkryetarit të Rithemelimit, Gament Bardhit për 'kallëzim të rremë'. Vetëm pak ditë më parë...

22 kryetarë bashkie në SPAK (Raporti i plotë)

Mëngjesin e sotëm Qëndresa Qytetare depozitoi në SPAK kërkesën për verifikimin dhe hetimin e 22 Kryetarëve të Bashkive për shkelje në zgjedhjet e 14...

Beleri kallëzon në SPAK kryetarin aktual të Himarës

Kryetari në detyrë i bashkisë Himarë, Jorgo Goro është thirrur në SPAK. Mëngjesin e sotëm ngjiti shkallët për t’u paraqitur. Mësohet se Fredi Beleri ka...

E rëndë/ Foshnja 9-ditëshe vdes në spital, prindërit kallëzojnë dy drejtoreshat

Dy prindër kanë kallëzuar në Prokurorinë e Tiranës, drejtoreshën e QSUT-së Albana Fico dhe drejtoreshën e Maternitetit “Mbretëresha Geraldinë” Eliona Demaliaj. Ky kallëzim ka...

Banorët e Tropojës çojnë kryetarin e bashkisë në SPAK

Kallëzohet penalisht në SPAK, kreu i Bashkisë së Tropojës, Rexhë Byberi. Ai akuzohet për shpërdorim detyre dhe favorizim të familjarëve. Padia u depozitua nga...

Burri i dëmtohet rëndë në punë, gruaja i bën gjëmën mjekëve dhe shefit të firmës në Elbasan

Elbasan/ Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Elbasan referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit: -E....

Flamur Noka del nga prokuroria: Dy çështjet që dëshmova në SPAK

Deputeti i PD-së, Flamur Noka u thirr sot në SPAK. Ai tha detaje në lidhje me kallëzimet që ka paraqitur për dy çështje; kundër...

Latest news

/5pyetjet.al