-sidi education-spot_img
32.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

keshilla

Si ta “festoni” Krishtlindjen nëse jeni vetëm?

Periudha e Krishtlindjeve është një prej kohëve më të bukura për t’u kaluar me familjen dhe pothuaj kështu është në të gjithë botën. Pushimet...

Probleme para kompjuterit? Ja çfarë nevojitet

Duke u fokusuar në ekranin e kompjuterit, sytë gjithmonë reagojnë ndaj pikave të ndritshme dhe të errëta. Ndaj ata që punojnë në kompjuter kanë...

Sa shanse kemi të shkojmë në EURO 2024? Flet heroi i shqiptarëve, Gianni de Biassi

Sa herë që përmendet fjala “kualifikim” mendja të shkon te Gianni de Biassi, trajneri që udhëhoqi Kombëtaren shqiptare drejt suksesit të parë në një...

10 këshilla se si të mposhtni frikën gjatë fluturimeve me avion!

Frika nga fluturimi, e quajtur edhe aerofobia ose aviofobia, është një nga fobitë më të zakonshme në botë. Shumë prej jush ndoshta e kanë...

Këshilla e Civicit: Qytetarët të përdorin më shumë lekun, mos kryeni veprime të nxituara!

Ardian Civici, rektor i Universitetit Mesdhetar u shpreh se, kush e ka marrë kredinë në euro dhe të ardhurat i ka në lek, del...

Zjarret “mbysin” Kanadanë, amerikanët këshillohen të përdorin maska!

Miliona njerëz në Amerikën e Veriut janë këshilluar të mbajnë maska kur dalin nga shtëpitë për shkak të cilësisë së dobët të ajrit, të...

Tirana udhëhiqet nga Alimehmeti dhe Caka/ Berisha-Meta depozitojnë listat për këshilltarë bashkiakë!

Koalicioni Meta-Berisha ka depozituar në mesnatë listat për këshilltarë bashkiakë për zgjedhjet vendore të 14 majit. Berisha ka marrë shumicën e kandidatëve për këshilltarë...

Mënyra efektive për të reduktuar yndyrën me 30% në mëlçi!

Këshilla e zakonshme që u jepet atyre që vuajnë nga sëmundja e mëlçisë yndyrore joalkoolike është të humbin peshë. Megjithatë, kjo nuk është gjithmonë...

ISHP këshillon për kujdes të shtuar: Jemi në prag të pikut të gripit!

Virusi i gripit që ka dominuar këtë dimër në vend është në prag të pikut. Javën e kaluar u raportuan 15 mijë infektime, ndërsa...

Të panjohurat e paracetamolit, çfarë ndodh kur merrni më shumë se doza ditore

Paracetamoli është qetësuesi më i njohur në botë i dhimbjeve dhe është në dispozicion në shumë kombinime. Përdoret për të ulur temperaturën dhe për...

Latest news

/5pyetjet.al