-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

komandant

Izrael, vritet një nga komandantët e Hamas-it

Ditën e sotme gjatë një kontrolli nga ushtria Izraelite, raportohet seështë vrarë një nga drejtuesit e Hamas-it, Ahmed Siam. Siam ishte  Siam, komandanti i grupit...

Komandanti i KFOR-it takim me komandantin serb: Diskutuam për vijën kufitare me Kosovën

Në kampin Villaggio Italia është mbajtur takimi i KFOR-it dhe ushtrisë serbe në nivel komandantësh. Takimi u zhvillua në kuadër të mbledhjeve periodike për bashkëpunimin,...

Osmani takim me komandantin e ri të KFOR-it

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një takim me gjeneralmajor Ozkan Ulutas pas marrjes së drejtimit të KFOR-it. Osmani gjatë takimit e ka uruar...

Shpresa “e vetme” e Izraelit, kush është komandanti Gal Hirsch?

Sqepi i mjellmës së zezë është kthyer kundër Gal Hirsch-it. I konsideruar si një nga gjeneralët më novatorë dhe më të diskutueshëm kur ishte...

Norvegjia arrestoi ish-komandantin e Wagner-it, tentoi të kthehej në Rusi

Policia në Norvegji e ka arrestuar ish-komandantin e grupit mercenar Wagner, nën dyshimet se ai ka tentuar ta kalojë ilegalisht kufirin për t’u kthyer...

Komandanti i NATO-s në Kosovë: Gjithçka që lidhet me sigurinë, duhet koordinuar me KFOR!

Komandanti i misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR, Angelo Ristuccia, ka thënë të martën se gjithçka që lidhet me sigurinë në Kosovë, duhet të...

Apeli i komandantit të KFOR: Palët të marrin masat për depërshkallëzim!

Komandanti i trupave të NATO-s në KOSOVË (KFOR) Angelo Michele Ristuccia ka folur mbrëmjen e së hënës në një konferencë për mediat për situatën...

“Po më shkatërron jetën”! Prapaskenat, si u arrestua komandanti hajdut?

Brenda pak orëve pas publikimit të lajmit është arrestuar efektivi i rendit në Shkodër, Shkëlzen Gjonaj, i cili dhunoi brenda një lokali një të...

U plagosën gjatë tensioneve në Veri, Komandanti i KFOR-it: Parandaluat viktima civile

Komandanti i KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia ka vizituar ushtarët italianë të cilët mbetën të plagosur pas sulmeve të zhvilluara në veri të Kosovës më...

Tensionet në veri, Komandanti i KFOR-it: Nëse nuk do të ndërhynim, tani do të ishim duke mbajtur zi

Komandanti i KFOR-it, Angelo Michelle Ristuccia në një intervistë për gazetën italiane "La Republica" ka folur rreth tensioneve të zhvilluara këto 3 ditët e...

Latest news

/5pyetjet.al