-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#londër

“Masa për çunat e Londrës”, Rrumbullaku takon ambasadorin britanik

Drejtues i Policisë, Muhamet Rrumbullaku ka takuar ditën e sotme ambasadorin britanik në Shqipëri Alastair King-Smith. Në fokus të takimit ishin thellimi i bashkëpunimit shumë...

Britania “e veshur” me të zeza, mbesat e princeshë Dinës “vezullojnë”, në javën e modës

Ndërsa Britania e Madhe është prej ditësh në zi për vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth II, mbesat binjake të Princeshës Diana, Lady Amelia dhe Lady...

Kambana dhe armë, trupi i mbretëreshës do të varroset në kështjellën e Shën Xhorxhit

Në Londër tashmë po dëgjohen zhurmat e armëve të vogla dhe të këmbanave për të shënuar mbërritjen e Mbretëreshës. Së shpejti ajo do të çohet...

FOTO-Blindohet Londra, mbretëresha përcillet me nderime të larta

Arkivoli i mbretëreshës Elizabeth II tani po çohet në Windsor, ku ajo do të varroset me bashkëshortin e saj prej më shumë se 70...

Sula e bën si “çunat e Londrës” i lë paundët në tavolinë Ramës, Sinaj: I paska fallco

Deputeti i PD-së, Dashnor Sula erdhi në foltoren e Kuvendit me disa paundë, për të ironizuar situatën në vend me e migrimin e të...

Çfarë po ndodh në Westminster Hall, aty ku qëndron arkivoli i mbretëreshës?

Kontrasti nuk mund të ishte më i theksuar. Pas zhurmave në rrugët e Londrës, atmosfera ndryshon papritur kur njerëzit mbërrijnë këtu në Westminster Hall. Hapësira e...

As një javë në pushtet, mbreti bën gafën e radhës

Java e parë e mbretit Charles III në fronin britanik nuk ka përfunduar ende dhe tashmë grindjet dhe ankesat e para kanë filluar të shohin dritën...

Të veshur me të zeza dhe të trishtuar, princ Harry dhe Meghani fotografohen në Londër

Princi Harry dhe Meghan Markle mbërritën në pallatin të martën në darkë në pallatin e Buckingham, për ti bërë nderimet trupit të mbretëreshës. Meghan Markle,...

Trupi i mbretëreshës kthehet në Londër për nderimet e fundit

Ka nisur numërimi mbrapsht për “kthimin” e trupit të mbretëreshës Elizabeth në Pallatin Buckingham.  Pas ceremonisë së nderimit në Katedralen e Edinburgut, në orën 19:00 do...

Pa limuzina dhe avionë privatë, si do të shkojnë liderët botërorë në varrimin e mbretëreshës?

Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden, homologu i tij francez, Emmanuel Macron, si dhe kryetarja e Komisionit, Ursula von der Leyen nuk do të përdorin...

Latest news

/5pyetjet.al