-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

lufta

Luftime të ashpra në jug të Gazës

Luftime të ashpra u zhvilluan gjatë natës dhe mëngjesit të së dielës në qytetin Kan Jounis në jug të Rripit të Gazës, pasi Izraeli...

Kamionistët polakë bllokojnë kufirin me Ukrainën, rrezikohen ndihmat për luftën

Automjete transporti dhe pajisje shëndetësore për fushën e betejës në Ukrainë janë mes artikujve të bllokuar në një radhë kilometrike përgjatë kufirit me Poloninë....

Qeveria amerikane anashkalon miratimin e Kongresit për t’i shitur Izraelit predha për tanket

Administrata e Presidentit Biden ka përdorur një masë urgjente për të bërë të mundur që Izraelit t’i shiten rreth 14 mijë predha tankesh, pa...

Shtëpia e Bardhë i kërkon Kongresit të miratojë shitjen e predhave për tanket izraelite

Administrata e Presidentit Biden i ka kërkuar Kongresit të miratojë shitjen e 45 mijë predhave për tanket izraelite që po përdoren në ofensivën kundër...

Erdogan: Perëndimi, “barbarizëm” dhe islamofobi në luftën në Gazë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, e përdori një fjalim për të drejtat e njeriut të shtunën për ta akuzuar Perëndimin për “barbarizëm” në...

Rrëzohet armëpushimi në Gaza, SHBA kundër, Shqipëria pro

Këshilli i Sigurimit të OKB rrëzoi propozimin e sekretarit të përgjithshëm të OKB, Antonio Guterres për një armëpushim të menjëhershëm në Gaza. Propozimi u...

Zelensky bisedon me udhëheqësit e G7

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, bisedoi të mërkurën përmes një lidhje me video me udhëheqësit e G7. Ai tha se Moska po shpreson për një...

Qeveria e Kosovës ndan fonde për punësimin e grave të mbijetuara nga dhuna

Qeveria e Kosovës bëri të ditur lansimin e masës së punësimit për gratë e mbijetuara nga dhuna, përmes së cilës synohet punësimi i tyre. Kryeministri...

DW: Izraeli ka vrarë rreth gjysmën e komandantëve të Hamasit

Ndërsa ushtria izraelite ka depërtuar në qendër të qytetit më të madh në jug në Rripin e Gazës, territoret palestineze rrezikohen nga zija e...

VIDEO/ “Më ka marrë malli”, 5-vjeçarja izraelite rikthehet në kopsht pas lirimit nga Hamasi

Një vajzë 5-vjeçare izraelite, e cila pas 7 javësh robërie në Gaza, së bashku me nënën e saj, u lirua më 24 nëntor, u...

Latest news

/5pyetjet.al