-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

masakra

Kurti: Të vendoset drejtësi për masakrën e Nakaradës

Në 25 vjetorin e masakrës së Nakaradës, kryeministri Albin Kurti përmes një postimi ka shkruar se ende nuk janë dënuar autorët e kësaj masakre. “16...

Ngjarja në Kanada, autori vrau pa mëshirë nënën dhe 4 fëmijët e vegjël

Disa viktima të tjera nga vrasja në Kanada ku 6 pjesëtar të një familje u vranë brenda banesës së tyre, mes viktimave janë katër...

Libri për Masakrën e Tivarit në duart e lexuesve amerikanë 

Në Universitetin e Nju Jorkut, u prezantua para publikut amerikan botimi në gjuhën angleze i librit “Dimri i gjatë i vitit i 1945” me...

Masakra pyjore e zonave të mbrojtura në Shqipëri…

Në Parkun Kombëtar Lurë-Mali i Dejës, një nga zonat më të bukura alpine, dora e njeriut ka bërë kërdinë, edhe pse nga viti 2016...

Masakruan një vend të tërë, terroristët e Hamasit zbulojnë përfitimet: Kush sjellë një peng merr…

Policia izraelite ka ndarë një video të intervistimit të terroristëve të Hamasit të përfshirë në sulmin vdekjeprurës ndaj Izraelit. Gjatë materialeve të ndara mësohet se...

Masakrat e Hamasit, babai me lot në sy për vrasjen e së bijës: Në këtë situatë vdekja është një bekim

Një baba i shkatërruar nga ideja se vajza e tij po torturohej nga grupi i Hamasit ka treguar momentin se kur u njoftua se...

“Kanë masakruar fëmijë e të moshuar”, ja çfarë rrëfen ish-ushtari izraelit nga lufta

Ndërkohë që luftimet në Izrael vazhdojnë, izraelitët po mundohen të mësojnë përmasat e sulmit të së shtunës nga grupi militant Hamas dhe pasojat që...

Masakrat në Izrael, Zyrtari amerikan me lot në sy: Është shumë e vështirë

Përfaqësuesi i Sekretarit Amerikan të Mbrojtjes, John Kirby në një intervistë të zhvilluar për CNN-in gjatë një bisede për ngjarjet e fundit në Izrael është...

Dëshmitarët e krimeve të luftës në Bosnjë, të pambrojtur nga kërcënimet

Një top i prerë dhe i shfryrë i basketbollit qëndroi para derës së shtëpisë së familjes të Nedim Salahareviçit në Vllasenicë. Ai thotë se...

Masakra me 6 të vrarë, dalin fotot e anëtarëve të bandës kriminale që u bënë “shoshë”

Mediat turke kanë publikuar emrat dhe fotot e gjashtë personave që mbetën të vravrë gjatë një shkëmbimi me armë zjarri në Greqi. Sipas raportimeve nga...

Latest news

/5pyetjet.al