-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

mbrojtja

Opozita me projektrezolutë për mbrojtjen e grave gazetare

Deputetet e Partisë Demokratike Albana Vokshi dhe Ina Zhupa, kanë dorëzuar në Kuvend projektrezolutë për mbrojtjen nga çdo lloj dhune të gazetarëve. Deputetja Zhupa thotë...

NATO u kërkon aleatëve të rrisin buxhetet për ushtritë e tyre

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, dhe ambasadorja e SHBA-së në NATO, Julianne Smith, thanë më 7 qershor se financimi i aleancës ushtarake...

Qeveria rrit me 68% fondet për forcat e luftës

Programi buxhetor me rritjen më të madhe të financimeve për vitin 2023 është “Forcat e Luftimit”, të cilat vitin që vjen marrin rreth 68%...

“Shuhen 24 vatra zjarri”, ministria dorëzohet, vë në punë helikopterin

Zëvendësministrja e Mbrojtjes Dallëndyshe Bici ka deklaruar se janë neutralizuar 24 vatra zjarr. Ajo ka theksuar se ndërto 5 ishin më problematiket. Po ashtu ajo...

Ministri i mbrojtjes Mehaj: Kosovës i duhen 20 mijë rezervistë vullnetarë

Në mbledhjen e Komisionit për Sigurinë në Kuvendin e Kosovës, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli, ka pyetur ministrin e Mbrojtjes, Armend Mehaj, lidhur...

Siguria dhe mbrojtja, Kosova e Izraeli diskutojnë për bashkëpunimin

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka pritur në takim ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv. “Pas ceremonisë së djeshme të dorëzimit të letrave kredenciale,...

Kurth apo tërheqje, lëvizja e papritur e Rusisë përpara të mërkurës

Ministria ruse e Mbrojtjes tha se disa trupa të vendosura pranë kufirit me Ukrainën po kthehen në bazat e tyre pas përfundimit të stërvitjeve,...

Latest news

/5pyetjet.al