-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

meterologji

Muaji i ri sjell të ftohtin dhe reshjet! Ja qytetet që do të preken/ Moti

Nëntori do të nisë me reshje mesatare deri lokalisht intensive në qarqet Shkodër dhe Kukës. Ndërsa në Lezhë dhe Tiranë reshje do të jenë mesatare....

Reshje dhe kthjellime, çfarë rezervon moti për fundjavën?

Për fundjavën që presim përpara, vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike. Për ditën e shtunë moti deri në orët e...

Reshjet nuk largohen, ja zonat që do të preken në orët në vazhdim/ Moti

Dita e premte do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqendrueshme. Moti parashikohet me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimesh. Reshjet e shiut...

Stuhi dhe rrebeshe gjithë ditën, ja në cilat qytete moti do të jetë i paqëndrueshëm

Për ditën e enjte vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme por me një përmirësim të lehtë. Moti...

Xhupin dhe çadrën me vete! Ja në cilat zona do të ketë rënie temperaturash e reshje shiu

Ditën e sotme moti parashikohet me kthjellime si dhe alternime vranësirash të cilat do të shoqërohen me reshje shiu të izoluara dhe të dobëta...

Reshje, shtrëngata dhe erë e fortë/ Moti sot

Fundjava pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me altrenime kthjellimesh dhe vranësira në shtim. Në orët...

Shi dhe vranësira, ja cilat zona do të freskohen ditën e sotme

Ditën e mërkurë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh e vranësirash në shtim...

Nxehtësia nuk e “lëshon fronin”, temperaturat e larta “pushtojnë” vendin

Dita e sotme pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme. Orët me diell do të mbizotërojnë në të gjithë territorin, e...

Ndryshim brenda javës! Bien temperaturat, priten reshje/ Moti

Sot sipas parashikimeve të meteologëve pritet të ketë reshje të dobëta në shumicën e qarqeve përveç Durrësit dhe Fierit. Sa i përket temperaturave ato do...

“Vera vazhdon…”, ja da do të shënojnë temperaturat sot

Sot sipas parashikimit të meteologëve pritet të jetë një mot i mirë dhe i kthjellët. Sa i përket reshjeve të shiut asnjë zonë e vendit...

Latest news

/5pyetjet.al