-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

mitsotakis

Mitsotakis kandidon Pirro Dhimën, tani e ka radhën Beleri?

“Demokracia e Re” në Greqi ka shpallur 28 emrat e parë të kandidatëve për zgjedhjet europiane të 9 qershorit. Një ndër ta është edhe...

Tritan Shehu: Reflektim: LGBT- Mitsotakis, zhvillim negativ!

Sepse ato cfare nuk jane pjese e egzistences, natyres e historise njerezore, nuk mund te behen te tilla me ligje e dekrete. Veprime te kesaj...

Mitsotakis: Greqia me qëndrim të pandryshuar ndaj Kosovës

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis, tha të hënën në Beograd se qëndrimi i Greqisë ndaj Kosovës mbetet i pandryshuar, ndërsa mënyra më e mirë për...

Mitsotakis bën ndryshime në qeveri

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka riorganizuar kabinetin e tij në një përpjekje për të forcuar axhendën e tij të sigurisë. Ministri për Mbrojtjen e...

Mitsotakis nxjerr foton me Ramën, mediat greke: Greqia i tha “jo” Shqipërisë për në BE

Kryeministri grek postoi në rrjetet e tij sociale një foto me kryeministrin shqiptar Edi Rama nga samiti i Brukselit. Mitsotakis dërgoi mesazhe të qarta nga...

Mitsotakis: Shqipëria të tregojë se di të sillet si vend i BE

Kryeministri grek Mitsotakis nuk ndryshon qëndrimin e tij për çështjen Beleri. Pas samitit BE-Ballkani Perëndimor ai u shpreh se: “Çështja Beleri është çështje e shtetit...

Samiti në Bruksel, Mitsotakis përsërit qëndrimin: Është çështje respekti për shtetin e së drejtës

Çështja Beleri duket se është hapur edhe njëherë në kuadër të mbajtjes së Samitit të BE-së me shtetet e Ballkanit ku ka qenë vetë...

VIDEO/ Rama dhe Mitsotakis “përplasen” edhe në Bruksel

Pasditen e sotme në Bruksel nisi samiti i radhës mes Bashkimit Europian dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor ku vendi ynë përfaqësohet nga kryeministri Rama. Në...

Erdogan në Athinë, i dhuron Mitsotakis-it një libër për historinë e Gazës

Nën hijen e qëndrimeve të ndryshme që Greqia dhe Turqia kanë për luftën në Izrael, presidenti turk ka vendosur që në vizitën e sotme...

Erdogan takohet me presidenten greke: Kjo vizitë do të jetë fillimi i një epoke të re

Erdogan ka mbërritur në Greqi, ku është takuar fillimisht me presidenten greke Katerina Sakellaropoulou. Në një deklaratë të shkurtër, ai tha se priste që ky...

Latest news

/5pyetjet.al