-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

mitsotakis

Auron Tare: Mitsotakis dhe Butrinti

We feel that these sculptures belong to Greece and that they were essentially stolen. KYRIAKOS MITSOTAKIS,  PRIME MINISTER of Greece NPR, Radio Kombëtare Amerikane, i dedikoi...

DW: Scholz kundër bllokadës së Greqisë ndaj Shqipërisë

Kancelari gjerman Olaf Scholz është kundër bilateralizimit të procesit të anëtarësimit në BE. Në Berlin ai u takua të martën me homologun grek, Kyriakos...

Lufta Izrael-Hamas, Mitsotakis: Hamasi organizatë terroriste, nuk janë palestinezë

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, në Samitin e Paqes të mbajtur në Kajro ku në fokus ishin zhvillimet e lindjes së Mesme dhe rreziku që...

Mitsotakis “kërcënon” nga Tirana: Shpresoj ta zgjidhim miqësisht çështjen “Beleri”

Ditën e sotme Tirana pret liderët e BE në kuadër të samitit Procesit të Berlinit, i cili për herë të parë do të mbahet...

Mitsotakis vjen i tronditur në Tiranë, mediat greke: Çfarë po përgatitet për Tiranën?

Sytë e gjithë Europës do të jenë ditën e sotme në Tiranë, ku do të mbahet për herë të parë Samiti i Procesit të...

“Shkrihen akujt” për Belerin, Mitsotakis vjen në Tiranë

Ditën e sotme Tirana do të presë liderët e BE në kuadër të samitit Procesit të Berlinit, i cili për herë të parë do...

Greqia e çon Belerin në PPE, Rama: E arrestoi drejtësia e SHBA-BE-së

Me kërkesë të “Demokracisë së Re”, që është partia e kryeministrit grek Mitsotakis Partitë Popullore Europiane kanë në dorë një dokument, rezolutë ku Athina...

A do të afrohen Erdogan dhe Mitsotakis pas fitoreve në zgjedhje?

Rivalët historikë Greqia dhe Turqia po shtojnë përpjekjet për të përmirësuar lidhjet pasi udhëheqësit e të dy vendeve siguruan fitore të rëndësishme në zgjedhjet...

Meloni ndërmjetëse mes Ramës dhe Mitsotakis?

Mediat greke shkruajnë se kryeministri Mitsotakis pritet të ketë një takim të rëndësishëm të martën në Pallatin Maksimos. Ai do të presë për një...

Nuk u ftua nga Mitsotakis në Athinë, Rama për “Kathimerini”: Nuk e marr personale

Kryeministri, Edi Rama ka zhvilluar një intervistë me median greke, Kathimerini ku ka folur për herë të parë në lidhje me vendimin e kryeministrit...

Latest news

/5pyetjet.al