-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Oher

Kurti: Në Bruksel morëm mbështetje për marrëveshjen e Ohrit

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka deklaruar se në vizitën e fundit që zhvilloi në Bruksel ka marrë garanci për marrëveshjen e arritur në...

Marrëveshja e Ohrit, Kosova dhe Serbia në qendër të debatit në Këshillin e Sigurimit të OKB-së

Thirrjet për zbatimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi dhe akuzat e ndërsjella të përfaqësuesve të të dyja palëve për mospërmbushje...

“Marrëveshja e Ohrit historike”, Escobar: Mbështesim Ballkanin e Hapur

Zëvendës Ndihmës Sekretari i SHBA-ve për Çështjet Evropiane, Gabriel Escobar deklaroi se marrëveshja e Brukselit dhe aneksi i zbatimit i arritur në Ohër ndërmjet...

Marrëveshja e Ohrit, mediat serbe: Vuçiç po bën gati një dokument rreth Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç nuk i ka ftuar përfaqësuesit e partive në Kuvendin e Serbisë në konsultime për Marrëveshjen Evropiane për Kosovën, siç...

Marrëveshja e Ohrit, Vuçiç: Me pushtetin në Prishtinë nuk është real normalizimi i marrëdhënieve

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është shprehur se nga Verona se nuk është reale të normalizohen marrëdhëniet me Kosovën, me qeverisjen aktuale atje, duke...

Bislimi dhe Petkoviç takohen nesër në Bruksel

Takimi i radhës në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi do të zhvillohet nesër në Bruksel, në nivel të kryenegociatorëve, ku do të diskutohet në lidhje...

Arrestimi i serbit në Kosovë, Daçiç: Një krizë e re e prodhuar nga Prishtina

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç tha të dielën, më 2 prill se përmes arrestimit të serbëve në Kosovë, Qeveria e Kosovës dëshiron...

Ambasadori amerikan: Marrëveshja e Ohrit do shënohet në histori!

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill ka besim se Marrëveshja e Ohrit mes Kosovës dhe Serbisë do të ndikojë pozitivisht në të gjithë rajonin...

Marrëveshja e Ohrit, Kurti pas takimeve në Tiranë: Mbështetja ishte e qartë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti përmes një postimi në Facebook ka falënderuar krerët e partive pas takimeve të zhvilluara ditën e sotme  në Tiranë.Kurti...

“Nuk është e shkruar askund”, Vuçiç për njohjen e Kosovës nga BE: Nuk janë larg

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është pyetur sërish për marrëveshjen me Kosovën për të cilën u dakodsuan në Ohër duke komentuar edhe pjesën që,...

Latest news

/5pyetjet.al