-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Oher

Takimi në Ohër, Kurti tregon të pathënat: Vuçiç kërcënoi se do të largohej nga takimi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka treguar detaje të reja nga takimi i zhvilluar në Ohër me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Sipas deklaratës së...

Marrëveshja e Ohrit, Osmani: Ndërkombëtarët t’i bëjnë presion Serbisë të respektojë detyrimet

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka folur për dakordimin mes Kosovës dhe Serbisë në takimin e Ohrit. Osmani ka shtuar se komuniteti ndërkombëtar duhet të...

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër, SHBA: Marrëveshja është e detyrueshme edhe pa firmë

Marrëveshja e arritur mes Kosovës dhe Serbisë në Ohër është ligjërisht e detyrueshme dhe pa nënshkrim, ka thënë ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill. AI...

Plani europian/ Kurti: Zbatimi duhet të niste dje, të merren masa për Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është shprehur se plani i zbatimit të marrëveshjes së rënë dakord në Ohër do duhej të niste që nga...

Marrëveshja Kosovë-Serbi, Emiratet e Bashkuara Arabe: Mbështesim propozimin e BE-së

Emiratet e Bashkuara Arabe pas takimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiç kanë deklaruar se kanë mirëpritur marrëveshjen mes...

Escobar dhe Borrel pas takimit në Ohër: Çelësi i marrëveshjes nuk qëndron te nënshkrimi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një takim që pati dje me ambasadorët e akredituar në Kosovë është shprehur se Serbia vazhdon t’i largohet...

Marrëveshja në Ohër, Ditmir Bushati: Vullneti i Kosovës ka qenë përcaktues!

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati e ka cilësuar ‘përcaktues’ vullnetin e Kosovës për nënshkrimin e dokumenteve për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë. Në një intervistë...

Takimi i Kurtit me ambasadorët, kërkon votat e tyre për anëtarësim e Kosovës në KE

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka njoftuar rreth takimit të zhvilluar ditën e sotme me ambasadorët e Kosovës në lidhje me bisedimet e Ohrit. Në...

Serbët akuzojnë Vuçiçin për tradhti kombëtare

Një grup aktivistësh politikë nga Kosova i kanë kërkuar Aleksandar Vuciçit të jap dorëheqje nga pozita e presidentit të Serbisë për shkak të sic...

Marrëveshja e Ohrit, ambasadorët i shkojnë Kurtit në zyrë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti aktualisht është duke zhvillua një takim me ambasadorët e akredituar në Kosovë. Takimi po zhvillohet në ndërtesën e Qeverisë dhe...

Latest news

/5pyetjet.al