-sidi education-spot_img
33.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Oher

Arrestimi i serbit në Kosovë, Daçiç: Një krizë e re e prodhuar nga Prishtina

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç tha të dielën, më 2 prill se përmes arrestimit të serbëve në Kosovë, Qeveria e Kosovës dëshiron...

Ambasadori amerikan: Marrëveshja e Ohrit do shënohet në histori!

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill ka besim se Marrëveshja e Ohrit mes Kosovës dhe Serbisë do të ndikojë pozitivisht në të gjithë rajonin...

Marrëveshja e Ohrit, Kurti pas takimeve në Tiranë: Mbështetja ishte e qartë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti përmes një postimi në Facebook ka falënderuar krerët e partive pas takimeve të zhvilluara ditën e sotme  në Tiranë. Kurti...

“Nuk është e shkruar askund”, Vuçiç për njohjen e Kosovës nga BE: Nuk janë larg

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është pyetur sërish për marrëveshjen me Kosovën për të cilën u dakodsuan në Ohër duke komentuar edhe pjesën që,...

Marrëveshja e Ohrit, takimi i Ramës me Kurtin: E inkurajova për hapat e mëtejshëm të planit

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të Kosovës, Albin Kurti. Pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti Rama ka treguar përmes...

Marrëveshja në Ohër, Serwer: Kurti u pajtua për diçka që ishte një disavantazh për Kosovën

Profesori i njohur amerikan dhe analist i Ballkanit Perëndimor, Daniel Serwer ka folur në lidhje me marrëveshjen evropiane mes Kosovës dhe Serbisë. Serwer gjatë fjalës...

“P’thu të q… tradhtarin”, kush është deputeti që shau në Kuvendin e Kosovës?

Deputetët e Kuvendit të Kosovës sot kanë debatuar për marrëveshjen e Ohrit, që u arrit më 18 mars në Ohër, ndërsa gjatë debatit, gjegjësisht...

Marrëveshja e Ohrit, Kurti: SHBA dhe BE vendosën kushte të forta

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në seancën e sotme parlamentare ka raportuar në Kuvend për takimin që zhvilloi të shtunën më 18 mars në...

Marrëveshja e Ohrit, Kurti raporton sot para deputetëve të Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti raporton sot në Kuvendin e Kosovës për takimin e Ohrit në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi. Rendi i ditës: 1.  Miratimi i...

Drafti i Aneksit të Zbatimit të propozimit të BE-së, Kurti nuk e pranoi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiç para disa ditësh kanë mbajtur një takim në Ohër nën ndërmjetësimin e BE-së për...

Latest news

/5pyetjet.al