-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Oher

Osmani: Nuk pres shumë nga Serbia në takimin e Ohrit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë të martën se nuk ka shumë shpresa te qasja e Serbisë në takimin e radhës me Kosovën...

Kurti: Marrëveshja bazë mes Kosovës dhe Serbisë, ndihmon në avancimin drejt njohjes reciproke

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka adresuar një video-mesazh për edicionin e 11-të të Forumit të Mannheim-it, organizuar nga iniciativa e studentëve të Universitetit...

“Mos na merrni kohën”, Vuçiç: Asociacioni është kusht për vazhdimin e dialogut

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka përsëritur sërish se Asociacioni i Komunave Serbe është kusht, dhe pa të nuk mund të ketë bisedime të...

Çka thonë të rinjtë për Marrëveshjen e Ohrit?

Marrëveshja e Ohrit mundësoi hapjen e dyerve të institucioneve në Maqedoninë e Veriut, veçanërisht për të rinjtë shqiptarë, thonë disa nga të rinjtë e anketuar...

Ballkani ishte në Selanik dhe jo në Ohër

Nga Shaban Murati Në 10 qershor u zhvillua në Selanik samiti i 12 shteteve ballkanike të SEECP nën drejtimin e kryeministrit të Greqisë, e cila...

Zhvillohet konferenca “Dialogu i Prespës” në Maqedoninë e Veriut

Në Ohër po mbahet një takim ku po marrin pjesë zyrtarë të lartë të shteteve të Ballkanit, të Bashkimit Evropian, të Shteteve të Bashkuara...

Rama dhe Vuçiç nisen drejt samitit, blindohet Ohri

Nga aeroporti i Ohrit deri në hotelin ku do të mbahet samiti “Ballkani i Hapur”, ka një regjim të veçantë trafiku. Samiti fillon sot...

Kosova u ftua në samitin e “Ballkanit të Hapur” në Ohër, vjen përgjigja e Albin Kurtit

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, ka ftuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti në samitin e Ballkanit të Hapur, që pritet të mbahet...

Abazoviç: Do shkoj në takimin e Ohrit të “Ballkanit të Hapur”

Kryeministri i Malit te Zi Dritan Abazoviq ka konfirmuar më 26 maj se do të marrë pjesë në takimin e radhës së iniciatives “Open...

Latest news

/5pyetjet.al