-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

padi

Dodik padi penale kundër përfaqësuesit ndërkombëtar në Bosnjë

Milorad Dodik, presidenti i entitetit të dominuar nga serbët në Bosnje dhe Hercegovinë, Republika Srpska, e intensifikoi mosmarrëveshjen e tij me komunitetin ndërkombëtar më...

Ish-shefi i Nissan-it i kërkon kompanisë dëmshpërblim prej 1 miliard dollarësh

Ish-udhëheqësi i kompanisë Nissan, Carlos Ghosn, raportohet të ketë paditur kompaninë për prodhim të makinave, duke i kërkuar dëmshpërblim prej 1 miliard dollarësh. Kjo padi...

KAS refuzoi hapjen e kutive në Kuçovë, Kolegji pushon padinë e Maliqit

Kolegji Zgjedhor vendosi të pushojë padinë e bërë nga Lefter Maliqi, kandidati i "Bashkë fitojmë" në zgjedhjet e 14 majit në bashkinë Kuçovë, kundër...

Aksidenti fatal i trenave me 57 viktima, paditet Kryeministri!

Një grup që përfaqëson 57 viktimat e përplasjes së dy trenave në Greqi në shkurt, ka ngritur padi penale ndaj kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotakis,...

Historia tronditëse e shqiptarit të dënuar për terrorizëm, pse e paditi shtetin amerikan?

Shqiptari nga Kosova, Ardit Ferizi kërkon drejtësi, pasi ka kaluar mbi shtatë vjet në paraburgim. Kjo për shkak të akuzave të rreme dhe sjelljeve...

Kryemadhi padit “Top Channel”: Dua 400 mijë Euro për denigrimin që më keni bërë

Deputetja Monika Kryemadhi ka depozituar sot në Gjykatën e Tiranës një padi civile, që nesër do të pasohet me një kallëzim penal kundër “Top...

“Hakmarrja” e Trump, padit ish-avokatin e tij

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump ka paditur ish-avokatin e tij, Michael Cohen për më shumë se 500 milionë dollarë, sipas një dosjeje në gjykatën federale...

Çfarë mund të ndodhë pas padisë kundër ish-Presidentit Trump?

Në fillim të javës prokurori i Qarkut të Manhatanit ngriti një aktpadi ndaj ish-Presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump lidhur me 34 akuza,...

Duka në sulm me padi kundër Shefki Kuqit

FSHF padit Shefki Kuqin për shpifje pasi ky i fundit deklaroi kohë më parë se i janë kërkuar para për t'u pqaisur me pasaportë...

Cristiano Ronaldo përgatitet për të paditur Juventusin!

Cristiano Ronaldo është gati të padisë Juventusin për të marrë 19.5 milionë eurot që bardhezinjtë nuk i paguan pas marrëveshjeve që përfunduan në syrin...

Latest news

/5pyetjet.al