-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Paralajmërimi i Berishës për padi ndaj Krishbaum, Çollaku: Sulme që ulin kokën e çdo demokrati

Kryesoret

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku për mes një deklaratë për mediat ka reaguar në lidhje me sulmet e ish-kryeministrit, Sali Berisha ndaj deputetit të CDU/CSU në Bundestag, Krishbaum.

Sipas Çollakut kjo është hera e dytë që Krishbaum është fyer dhe baltosur në Shqipëri. Nënkryetari i PD-së shtoi se ky sulm është i papranueshme dhe se i ul kokën çdo demokrati.

“Shtëpia e shqiptarit është e mikut dhe e zotit. Krichbaum është sulmuar, fyer, baltores nga Sali Berisha, dy herë është fyer ai në Tiranë, më parë nga Rama. Krichbaum është mik i PD dhe ka qenë një nga zërat më të fortë të denoncimeve.

Kjo për ne është e papranueshme, ne e refuzojmë këtë gjuhë. CDU/CSU mbetet një partner i jashtëzakonshëm i DP-së. PD është krenare që ka një aleat të tillë. Këto sulme i ulin kokën çdo demokrati. PD mbetet e palëkundur. PD do i ruajë të paanësuar këto marrëdhënie,” u shpreh Çollaku.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit