-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

padi

Ukraina padit fqinjët evropianë për ndalesën në importet ushqimore

Ukraina ka dorëzuar padi në Organizatën Botërore të Tregtisë kundër Sllovakisë, Polonisë dhe Hungarisë, për shkak të ndalesave të tyre në importet e mallrave...

Hunter Biden ngre padi ndaj agjencisë së taksave

Hunter Biden paraqiti të hënën një padi gjyqësore ndaj agjencisë së taksave IRS, duke akuzuar se dy punonjës që pretenduan se pati ndërhyrje për...

500 mijë euro dëmshpërblim, Dafina Zeqiri paditet nga ish-menaxheri

Dafina Zeqiri është paditur nga ish-menaxheri i saj Drin Zatriqi, me të cilin i ka prishur marrëdhëniet prej kohësh. Bëhet fjalë për një prej statuseve...

Padi ndaj djalit të presidentit Biden për armëmbajtje

Prokurori i posaçëm ngriti të enjten padi ndaj djalit të Presidentit amerikan Joe Biden, Hunter Biden me akuzat se kishte mashtruar një shitës armësh...

Trump do të dorëzohet në burgun e Atlantës, padia e katërt këtë vit

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, do të dorëzohet në një burg në Atlanta më 24 gusht për t'u përballur me akuzat lidhur me përpjekjen...

Rihanna kërcënon me padi dy shqiptare!

Dy mikeshat nga Kosova, Rita dhe Florjana, të cilat jetojnë në Zvicër, kanë hapur një biznes të ri ndërsa emri i brand-it të tyre...

E quajti fashiste dhe raciste, Meloni padit këngëtarin italian

Këngëtari italian, pjesë e grupit Placebo, Brian Molko është nën hetim pasi ka etiketuar kryeministren italiane Giorgia Meloni si raciste dhe fashiste. Akuzat u hodhën...

Reperia amerikane paditet për ngacmim seksual nga ish-balerinat

Reperja amerikane nuk i ka mirë punët me ligjin, pasi tre ish-balerina që kanë punuar për të, e kanë paditur Lizzo-n për ngacmim seksual...

Dua Lipës i “prishin” pushimet, ngrihet një padi kundrejt saj

Dua Lipa po përballet me një padi të re federale në Los Angeles nga muzikanti Bosko Kante, i cili pretendon se ylli shqiptaro-britanik i...

Rrëzohet padia e Donald Trump kundër CNN

Një gjykatës federal në SHBA rrëzoi Padia e ish-presidentit të SHBA-ve, Donald Trump kundër CNN është rrëzuat nga një gjykatë federale. Padia e Trump erdhi për...

Latest news

/5pyetjet.al