-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

PL

EMRAT/ Kryesia e PL zgjedh dy Sekretarë dhe tre Kryetarë Komisionesh

Në mbledhjen e sotme, Kryesia Politike e Partisë së Lirisë, ka zgjedhur dy Sekretarë dhe tre Kryetarë Komisionesh. Përmes një njoftimi, PL bën me dije me...

Blushi tregon përbërjen e re të Kryesisë Politike, Kryemadhi jashtë partisë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi, ka publikuar rezultatet e votimit në Komitetin Drejtues Kombëtar të Partisë së Lirisë, për Kryesinë...

Meta bën me ‘krahë’ Erisa Xhixhon: Zv/ komandante e partisë, do na çojë përpara

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka uruar zëvendëspresidenten, Erisa Xhixho për zgjedhjen e saj...

Nesër Konventa, Meta mbledh kryesinë: Hedhim themelet e një force të re politike

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka mbledhur Kryesinë pak orë nga Konventa, të cilën e ka cilësuar si historike. Ai shprehet se Konventa...

Do arrestohet nga SPAK? Ja si përgjigjet Ilir Meta

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, në një konferencë për shtyp, u pyet nga gazetarët nëse ka informacione se do të arrestohet me...

Ke frikë nga drejtësia? Meta: Më 27 prill do e marrin përgjigjen të gjithë

Pas një ndeshjeje në kalçeto në Lezhë, kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, është prononcuar për mediat, ku ka folur sërish për SPAK...

Meta për Dumanin: Kushëriri i tij vrau njerëz, Altini po vret demokracinë!

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka hedhur akuza të tjera menjëherë pasi kreu i SPAK, Alin Dumani mohoi lidhjet e tij me...

‘Po bën shpifje’! Avokati Hoxha dhe Tedi Blushi përplasen në studio

Avokati Arbër Hoxha dhe sekretari  PL-së Tedi Blushi, janë përfshirë në një debat mes tyre në studion e '5Pyetjet' nga Babaramo. Gjatë debatit, Hoxha tha...

‘Situata është alarmante’! Meta: Pensionet sa për të ngrënë bukë e gjizë

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, në mbledhjen e Kryesisë është shprehur se situata në vend është alarmante, teksa shtoi se pensionet janë...

Meta takim mes batutave me strukturat e LGI: Shpopullimi luftohet me vepra jo fjalë!

Gjatë takimit me strukturat e Lëvizjes së Gruas për Integrim, kreu i PL, Ilir Meta ka bërë batuta me to, ku u tha se...

Latest news

/5pyetjet.al