-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

polonia

Polonia kërkon ndihmë nga shtetet e NATO-s për të patrulluar kufirin me Bjellorusinë

Polonia shpreson që rojet kufitare dhe policia nga Finlanda, Gjermania dhe Greqia do të shkojnë në këtë shtet për t’i ndihmuar që të patrullojë...

Euro 2024/ Holanda mposht Poloninë, koleksionon 3 pikët e para

Holanda ka marrë 3 pikët e para të këtij Europiani duke arritur të mposhtë Poloninë me rezultatin përfundimtar 2-1. Holandezët e filluan keq sfidën pasi...

SHBA-ja dhe Polonia bashkojnë forcat kundër dezinformimit rus në Ukrainë

Shtetet e Bashkuara dhe Polonia krijuan një grup për të ndihmuar Ukrainën në luftimin e dezinformimit rus, njoftoi Qendra Globale e Angazhimit e Departamentit...

Polonia kërkon arrestimin e gjykatësit që dezertoi në Bjellorusi

Një gjykatës polak që kishte qasje tek sekretet ushtarake, i cili kërkoi azil politik në Bjellorusi, nuk do të ketë më imunitet, sipas vendimit...

Në kërkim ndërkombëtar për drogë, polaku fshihej në Shqipëri

Një shtetas polak është ndaluar nga policia në pikën kufitare të Hanit të Hotit. Mësohet se 61-vjeçari Jan Stanek, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga...

Sulmet e Luftës së Dytë Botërore/ Polonia kërkesë Gjermanisë: Duam dëmshpërblim!

E kaluara e vështirë po i ngarkon edhe sot raportet mes polakëve dhe gjermanëve. 85 vjet pas sulmit gjerman ndaj Polonisë, i cili shkaktoi Luftën...

Polonia: Një raketë ruse hyri në hapësirën tonë ajrore dhe më pas u largua

Forcat e mbrojtjes së Polonisë njoftuan se një objekt i panjohur hyri në hapësirën ajrore të vendit të premten në mëngjes nga drejtimi i...

Kamionistët polakë bllokojnë kufirin me Ukrainën, rrezikohen ndihmat për luftën

Automjete transporti dhe pajisje shëndetësore për fushën e betejës në Ukrainë janë mes artikujve të bllokuar në një radhë kilometrike përgjatë kufirit me Poloninë....

Presidenti polak jep shansin e parë për të formuar qeverinë kryeministrit aktual

Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda i dha mandatin të hënën kryeministrit Mateusz Morawiecki që të përpiqet të formojë qeverinë e ardhshme pasi partia e...

“Shuplakë” Levës, Moldavia bën “rrëmujë” grupin, a rrezikon Shqipëria?

Polonia praktikisht ndodhet jashtë finaleve të Euro 2024. Barazimi 1-1 në Varshavë me Moldavinë e mban Poloninë përfundimisht poshtë Shqipërisë në renditje, teksa Lewandowskit...

Latest news

/5pyetjet.al