-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

president

Fitorja e Macron ka ndikim në ndalimin e luftës në Ukrainë

Franca po voton të dielën në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale, në një garë mes presidentit aktual, Emmanuel Macron dhe politikanes së ekstremit të djathtë,...

Meta nga Italia: Krenar të dëgjosh histori suksesi të shqiptarëve

Presidenti Ilir Meta ka ndarë foto nga vizita e tij në qytetin italian Anagni, i konsideruar si qyteti i Papëve dhe paqes. Meta shprehet se...

(VIDEO) E bën sërish, Biden shtrëngon duart me njeriun “e padukshëm”

Presidenti Joe Biden sërish i ka shokuar amerikanët me veprimin e çuditshëm pas fjalimit në podiumin e Shtëpisë së Bardhë. Pak ditë pasi Bideni i...

Erdogani për negociatat: Shpresoj që Zelensky dhe Putin të takohen në Stamboll

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, ka deklaruar se di të bëj të pamundur që dy Putin dhe Zelensky të takohen në Stamboll dhe të...

Gjekmarkaj për zgjedhjen e presidentit: Lërjani opozitës emrin, si një gjest simbolik

Zgjedhja e Presidenti në Shqipëri ka bërë që të ketë përplasje mes kryetarit i grupit të PD-së Enkelejd Alibeaj dhe ish lideri Sali Berishës. Për...

A e refuzoi Alibeaj takimin me Ballën për presidentin e ri?

Kryetari i grupit parlamentar i PS-së, Taulant Balla bëri një ftesë të hapur ditën e sotme për tre përfaqësues nga opozita, në mënyrë të...

PS mbledh Grupin Parlamentar, çfarë do të diskutohet?

Ditën e sotme Partia Socialiste do të mbledhë Grupin Parlamentar. Në këtë mbledhje do të diskutohet për qëndrimin që do të mbajnë socialistët për deputetin...

Kryemadhi flet për marrëdhënien me Metën: Në fillim e urreja, ishte maskilist

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi  ka treguar në ‘Goca dhe Gra’ lidhjen e ngushtë që ka me bashkëshortin Ilir Meta. Ajo tha se në...

A do të ketë Shqipëria dhe Kosova një president të përbashkët?

Kosova aktualisht është Republikë Parlamentare, ku vendimet më të mëdha merren në Kuvend dhe Qeveri, përfshirë edhe zgjedhja e presidentit. 11 vjet pas hyrjes në...

Rama takohet me presidentin e Azerbajxhanit, për projektin gazsjellës Adriatiko-Jonian

Kryeministri Edi Rama është takuar ditën e sotme me presidentin e Azerbajxhanit, Iham Alizev. Pritet takim edhe me kryetaren e kuvendit, Sahiba Gafarova. Kreu i qeverisë...

Latest news

/5pyetjet.al