-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

projekt

Rama kërkon votën e shkodranëve: Kemi gati projektin e madh!

Nga Shkodra, Edi Rama tha se tashmë është gati projekti i madh të transformimit të hyrjes së qytetit. Kreu i qeverisë u shpreh se...

“Më çoni ku të doni!”, Tensione mes policisë dhe banorëve të Bërxullës: Mos me prek

Protesta e zhvilluar ditën e sotme nga banorët e Bërxullës është tentuar të ndalohet nga policia e cila është munduar ti largoje nga rruga. Gjatë...

Banorët e Bërxullës të frikësuar për të protestuar: Duan të na fusin në burg

Si çdo të diele edhe kjo e diele i ka gjetur banorët e Bërxullës sërish në protestë kundër projektit të aksit Thumanë-Kashar. Projekt i cili...

Kaprata te “5pyetjet”: Ata që hiqen sot nga puna do merren sërish nga ne

Eksperti në çështjet e urbanistikës dhe pedagogu, Gent Kaprata i ftuar te “5pyetjet nga Babaramo”, ka folur në lidhje me planet e projektit për...

Projekt i ri për ndihmën ekonomike, Banka Botërore do angazhojë 40 milionë dollarë

Qeveria shqiptare do të marrë të paktën 40 milionë dollarë pranë Bankës Botërore për një projekt të emëruar zhvillimi i mundësive, qëndrueshmërisë dhe mbështetjes...

Projekti Thumanë-Kashar, banorët e Bërxullës sërish në protestë: Do marrim akte ekstreme

Banorët e Bërxullës kanë dalë edhe këtë të diele në protestë banorët për projektin e rrugës Thumanë-Kashar. Ata shprehen kundër vlerës së shpronësimit të dhënë...

Serbia marrëveshje me BE, financohet ndërtimi i hekurudhës Beograd-Stamboll

Serbia dhe BE nënshkruan një marrëveshje për të subvencionuar ndërtimin e rrjetit hekurudhor nga Beogradi në qytetin e Nishit. Marrëveshja është nënshkruar nga përfaqësuesi i Bankës Evropiane për Investime, Alessandro...

Mozzik paralajmëron këngën e re, Efi pjesë e projektit

Mozzik është në përgatitje të realizimit më të ri muzikor, të cilin do ta sjellë të kompletuar me videoklip. Reperi ka njoftuar përmes rrjeteve sociale...

Thirrje kundër qeverisë, banorët e Bërxullës nisen drejt autostradës Tiranë-Durrës

Banorët e Bërxullës, të cilët kanë nisur protestën e tyre kundër ndërtimit të aksit Thumanë-Kashar pasi preken banesat e tyre kanë përshkallëzuar tubimin e...

Buxheti 2023: Asnjë punim shtesë apo ndryshim projekti pa miratimin e ministrit të Financave!

Nëse lind nevoja për fonde shtesë në projektet e investimeve buxhetore në vitin 2023, duhet që të miratohen paraprakisht edhe nga Ministri i Financave...

Latest news

/5pyetjet.al