-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#qeveria

Lëvizja që dekonspiron heshtjen! Pasues i Nanos? Rrumbullaku flet për “5pyetjet.al”

E kanë dhënë dorëheqjen Gledis Nano apo jo? Kjo është kryefjala e ditës së sotme. Vetë drejtori i policisë së shtetit nuk ka bërë asnjë...

Katastrofa e energjisë, në bursa arrin 1047 euro MWh, furnizimi në mëshirë të fatit

Çmimet e energjisë të ditës në avancë në Bursën Hungareze (referencë edhe për Shqipërinë) arritën rekordin e 1047 eurove/mwh për orën 20:00 për datën...

Begaj vihet në lëvizje për datën e zgjedhjeve lokale (Shkresa)

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj është vendosur në lëvizje për zgjedhjet lokale. Ditën e sotme ai i ka dërguar një shkresë KQZ-së. Në shkresë kërkohet...

Tabaku: Nafta kap majat, “klubi i oligarkëve” s’e  ul nën 200 lekë

Jorida Tabaku deputetja e partisë demokratike ka reaguar në lidhje me rritjen e çmimit të karburanteve. Me anë të një postimi në facebook Tabaku...

Pakistan, 1000 të vdekur nga përmbytjet, qeveria shpall emergjencë kombëtare

Qeveria e Pakistanit ka shpallur emergjencë kombëtare pasi rreth 1.000 persona humbën jetën dhe më shumë se 30 milionë janë të pastrehë për shkak...

Sulmohen shërbimet qeveritare! Mali i Zi fajëson shërbimet ruse

 Agjencia e Sigurisë së Malit të Zi (ANB) konfirmoi më 26 gusht për Radion Evropa e Lirë se shërbimet ruse ishin përgjegjëse të një...

Rama “shkund” ministrat pas pushimeve

Pushimet mbaruan dhe përpara është një vit zgjedhor. Kryeministri Edi Rama në fundjavë do të mbledhë ministrat. Në fokus do të jetë analiza e punës së...

Berisha: Reforma Soros në drejtësi i ka prerë kolonën vertebrale shtetit shqiptar

Reforma Soros në drejtësi i ka prerë kolonën vertebrale shtetit shqiptar. Kështu ka deklaruar kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha gjatë një takimi me...

Hetimet e SPAK për Metën, Berisha: Asgjë nuk e pengon këtë opozitë nga fitorja

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar gjithashtu edhe me nisjes së hetimeve nga ana e SPAK për kryetarin e Partisë së Lirisë Ilir Meta në lidhje...

Bashkia e Vorës dhe Kavajës, të parat që qeveria bëhet gati t’i marrë në administrim

Ministria e Financave ka evidentuar se 7 bashki të vendit ndodhen në vështirësi të mëdha financiare, por Bashkia e Vorës dhe Kavajës paraqiten më...

Latest news

/5pyetjet.al