-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

raporti

Raporti i ecurisë së koncesioneve kthehet në një joraport

Një raport mbi ecurinë e kontratave kontroverse të partneritetit publik-privat i përgatitur nga Ministria e Financave me synim transparencën publike të kostove dhe zbatimit...

Agron Gjekmarkaj: DASH na vuri diagnozën, ilaçet dhe shërimin t’i bëjmë vetë!

Raporti i DASH mbi Shqipërinë meriton të pergezohet për të vertetat që ai parashtron! Por konstatimi i tij është tejet i hidhur. Korrupsion në...

VOA: Korrupsioni i madh dhe kapja e shtetit janë rritur ndjeshëm

Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim (IDM) publikoi sot në Tiranë Raportin e Vlerësimit të Sistemit Kombëtar të Integritetit për Shqipërinë, mbi efektivitetin e mekanizmave...

Ku janë inceneratorët? Raporti: Vetëm 17% e mbetjeve riciklohen

Në Shqipëri, ndarja e mbetjeve bashkiake në burim është pothuajse inekzistente, pavarësisht nga detyrimi ligjor për të kryer këtë proces, ndërkohë që qeveria e...

PE heq vizat për qytetarët e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë

Komisioni për Liri Qytetare dhe Punë të Brendshme i Parlamentit Evropian miratoi të martën raportin për liberalizimin e vizave për bartësit e pasaportave të...

Raporti: KESH bëri “rrush e kumbulla” 5.8 milionë euro shpenzime koti

Një auditim i fundit i Kontrollit të Lartë të Shtetit (KLSH) në Korporatën Elektroenergjetike Shqiptare (KESH) ka dalë në përfundimin se janë mbi 609...

Krimet e të miturve në Shqipëri/ 800 raste vjedhje, drogë, kërcënimi dhe vrasje

Në Shqipëri, përfshirja e të miturve dhe të rinjve në vepra penale po bëhet një fenomen gjithnjë e më shqetësues. Thuajse çdo vit, më...

Kushtoi 130 milionë euro, si u la të degradohej TEC-i i Vlorës

Dy raporte konfidenciale zbulojnë se KESH ka lënë në gjumë letargjik prej 10 vitesh një pasuri që mund të riparohej me një faturë prej...

Freedom House ‘nxin’ Shqipërinë

Organizata “Freedom House” me seli në Uashington ka publikuar raportin vjetor ku vlerëson se Kosova dhe Shqipëria mbesin vende “pjesërisht të lira” pavarësisht përparimit...

Bashkitë “harrojnë” premtimet elektorale pas zgjedhjeve vendore

Bashkitë në Shqipëri janë bërë më transparente, duke duke ndarë më shumë informacion për qytetarët, por puna në mbajtjen e premtimeve të kyebashkiakëve në...

Latest news

/5pyetjet.al