-sidi education-spot_img
20.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#samiti i BE

LIVE-Samiti i BE në Tiranë/ Mbërrijnë liderët e parë, Kovaçevski dhe Komisioneri Varhelyi

https://youtu.be/5T2L1sV4Nu4 Pas Majlinda Bregut, në hyrje të stadiumit ‘Air Albania’ kanë qenë Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski dhe Komisioneri për Zgjerimin dhe Fqinjësinë...

Kushtet atmosferike e ‘pengojnë’, anulohet udhëtimi i Mitsotakis në Himarë!

Për arsyen se fluturimi me helikopter nuk është i mundur për shkak të kushteve atmosferike, vizita e planifikuar e Kryeministrit Kyriakos Mitsotakis në Himarë...

‘Një rrugë e dy punë’/ Mitsotakis sot në Tiranë, takon Janullatos dhe pritet të vizitojë Himarën!

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis do të marrë pjesë në punimet e Samitit Plenar të Bashkimit Evropian – Ballkani Perëndimor, i cili do mbahet sot...

Emigrimi në fokus/ Samiti i BE në Tiranë, aty ku do të ndahen 2.6 mld euro për energjinë në rajon!

Pasojat e agresionit rus kundër Ukrainës, forcimi i sigurisë dhe ndërtimi i qëndrueshmërisë ndaj ndërhyrjeve të huaja në rajon, sfidat e emigrimit dhe lufta...

(FOTO) Samiti i BE në Tiranë/ Njësia Anti-Eksploziv e RENEA-s zbret në terren, kontrolle të rrepta sigurie!

Policia e Shtetit është angazhuar edhe përgjatë natës për të ushtruar kontrolle në kuadër të masave për samitin BE-Ballkani Perëndimor që do të mbahet...

Tirana e ‘paralizuar’ nga Samiti i BE, por opozita proteston/ Berisha: Do mbushim sheshin!

Teksa sot Tirana do të presë 27 liderë europianë për samitin e BE-Ballkani Perëndimor, opozita do të zhvillojë një protestë. Ndonëse shumë rrugë të...

Protesta e Berishës, Balla: Turp! Po pret në besë shqiptarët

Kreu i PD-së, Sali Berisha paralajmëroi se protesta e radhës do të mbahet në 6 dhjetor ditën kur në Tiranë do të zhvillohet samiti...

Liderët e BE-së në Tiranë, Berisha: Do ta shohin dramën vetë me sy

Kryetari i PD-së Sali Berisha ka përshendetur në emër të partisë, me anë të një statusi në “Facebook”, mbajtjen e Samitit të Bashkimit Europian...

Latest news

/5pyetjet.al