-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

shperdorim detyre

A jeni akullore? Dako del nga gjykata dhe ‘kyç’ gojën

Në datë 17 Prill gjykata e Posaçme do të vendosë nëse dosja e Vangjush Dakon do të kalojë ose jo për gjykim në themel....

SPAK e akuzon për shpërdorim detyre, Beqaj: Do dalë e vërteta ime!

Ish-ministri Ilir Beqaj ka folur për mediat pas komunikimit të akuzave nga SPAK. Ai tha se prokuroria në 50 muaj nuk hetoi dot dy elementët...

Dyshohet për shpërdorim detyre, shkarkohet drejtoresha e Kadastrës Sarandë

Drejtoresha e Kadastrësë Sarandë, Aida Deni, është shkarkuar nga detyra. Mësohet se shkarkimi vjen si rrjedhojë e dyshimeve se është bërë shkelja e dispozitave në...

Favorizonte trafikantët e drogës, pezullohet nga detyra nënkomisari i Fierit

Është pezulluar nga detyra nënkomisari i policisë Fier, Taulant Islamaj, pasi akuzohet për shpërdorim detyre dhe korrupsion pasiv. Nga çfarë raportohet Taulant Islamaj favorizonte trafikantët...

Detaje nga arrestimi i kreut të IKMT-së, favorizonte persona për ndërtime pa leje

Kanë dalë në skenë detaje të reja nga arrestimi i drejtorit të IKMT-së në Sarandë Nasim Hoxha. Sipas asaj që njofton policia, 57-vjeçari akuzohet se...

Pezullimi i kreut të Urdhrit të Stomatologut, BIRN: Shpërdorim detyre, nepotizëm dhe abuzime financiare

Prokuroria e Tiranës njoftoi të shtunën më 4 tetor, vendimarrjen për pezullimin e ushtrimit të detyrës ndaj Presidentit të Urdhërit të Stomatologut, Nikoll Deda,...

Vangjush Dako “lutet” në Gjykatën e Lartë: Më lironi nga qelia!

I arrestuar në 6 Qershor me urdhër të Prokurorisë së Posaçme, Vangjush Dako ka dërguar dosjen në Gjykatën e Lartë duke kërkuar lirimin nga...

Afera e Inceneratorit/ Ahmetaj merret i pandehur nga SPAK, i shkaktoi 7 mld lekë dëm shtetit

Një tjetër akuzë është ngritur kundër sh-zëvendës ministrit Arben Ahmetaj, i cili ndodhet në arrati pasi kërkohet nga SPAK në lidhje me aferën e...

Ndërhyri në të dhënat kompjuterike, arrestohet oficerja në Rinas (emri)

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka arrestuar ditën e sotme oficeren 29-vjeçare, Sulltane Kuka. Agjencia e Mbikëqyrjes Policore e rajonit Shkodër-Lezhë në bashkëpunim me Prokurorinë pranë...

Aksion antidrogë në veri, asgjësohen mbi 7 mijë bimë, në kërkim 3 trafikuesit

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=3-3X7knsJ2s?si=m271CRg4f6Oryhpy] Policia ka zhvilluar një tjetër operacion antidrogë ku ka bërë të mundur asgjësimin për mes djegies të 7287 bimë narkotike cannabis sativa. Për këtë...

Latest news

/5pyetjet.al