-sidi education-spot_img
2.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Skënder Gjinushi

Gjinushi mori mandatin e dytë, Artan Fuga: Unanimiteti në shkencë është vdekjeprurës!

Në Akademinë e Shkencave? Ja përse nuk kandidova, por votova kundër! ———————————————– Të nderuar përfaqësues të medias, Me anë të kësaj komunikate, nëpërmjet jush, informoj opinionin intelektual, shkencor,...

Gjinushi u zgjodh me 51 vota, PD: Zili do e kishte edhe Enver Hoxha!

Deputetja demokrate Ina Zhupa ka reaguar për rizgjedhjen e Skënder Gjinushit në postin e kreut të Akademisë së Shkencave. Sipas saj, Gjinushi është zgjedhur...

Gjinushi mori mandatin e dytë që i dhuroi Rama: Kam bërë punë të mirë

Sot Skënder Gjinushi mori mandatin e dytë në krye të Akademisë së Shkencave. Rivalë nuk kishte përballë, pasi ligji u ndryshua kastile për atë. I...

Del shkresa e Gjinushit, ndryshime dhe shkarkime në institutet albanologjike

Pas VKM-së për mbylljen e Akademisë Albanologjike dhe shkrirjen e saj me Akademinë Shkencave, punonjësit shkencorë dhe drejtuesit e Instituteve Albanologjike kanë mbajtur një...

I dha mandatin e dytë! Rama ndryshoi ligjin kastile për Gjinushin

Mes shumë debateve dhe pas një maratone që filloi prej orës 10:00 të paradites së të enjtes, në të hyrë të së premtes Kuvendi...

Mentor Kikia: Akademia e Shkencave si Borizana e Krujës!

Me Sali Berishën ndodh shumë rrallë të bie dakord. Mesa duket për këtë vit ndodhi tani në pikun e vapës. E pra unë jam plotësisht...

Mandati i Gjinushit, Akademia e Shkencave: Organet drejtuese i zgjedhim me votë jo me ligj

Akademia e Shkencave ka reaguar në profilin zyrtar në "Facebook" pas miratimit të projektligjit për zgjatjen e mandatit të kryetarit, Skënder Gjinushit. Në reagim theksohet...

‘Puç në parlament’! PS zgjat mandatin e Gjinushit në krye të Akademisë

Duke përdorur një klauzolë të rregullores së Kuvendit, ¼ e anëtarëve të komisionit kërkuan mbledhjen e Komisionit, pa vullnetin e kryetares Flutura Açka. Mbledhja u...

Flutura Açka: Puç në Parlament për të zgjatur mandatin e Gjinushit

Deputetët Petro Koçi dhe Ismet Beqiraj nuk mund të shkelin ligjin dhe Rregulloren e Parlamentit Në vëmendje të Kryetares së Kuvendit të Republikës së Shqipërisë,...

Gjinushi: Në fund të vitit zgjedhjet për kryetarin e ri të ASH-së

Skënder Gjinushi e pranon se i ka mbaruar mandati në krye të Akademisë së Shkencave. Pas tentativës së PS-së për t’i zgjatur mandatin, ka...

Latest news

/5pyetjet.al