-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#uzina e Gramshit

Sulmuan ushtarët në Uzinën e Gramshit, mbyllen hetimet për dy rusët dhe ukrainasin

Kur kanë kaluar gati dy vite nga sulmi në Uzinën e Gramshit, Prokuroria e Elbasanit ka përfunduar  hetimet për 2 ruset dhe ukrainasin. Mësohet se...

“Spiunët” e Gramshit shkojnë në Apel

Dy rusët Svetlana Timofoeva dhe Mikhail Zorin bashkë me ukrainasin Fiodor Mihailoviç që u arrestuan pak javë më parë pas një incidenti në uzinën...

Shoqja e “spiunes” ruse: Kam qenë në Shqipëri me të në zona ushtarake

Një tjetër dëshmi nga një tjetër mikeshë e Lana Sator (Svetlena Timofoeva), e cila akuzohet zyrtarisht nga prokuroria shqiptare si spiune në shërbime inteligjente...

Spiunët në Gramsh? Rama: Hileja e rusëve, roli i Berishës dhe gallata e madhe

Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se dyshon se pas sulmit të rusëve në Gramsh fshihet diçka tjetër. Ai tha se uzina e armëve...

Rusët me mision, prokuroria ka prova. Flasin familjarët e të arrestuarve

Në kafazin e tejdukshëm të një salle gjyqi në Gjykatën e Elbasanit, 23-vjeçari rus Mikhail Zorin dhe 24 vjeçari ukrainas, Fedir Alpatov u shfaqën...

Zbardhet dëshmia e ushtarëve në Gramsh: Po hynte brenda në magazinë dhe …

Hyrja e dy rusëve dhe një ukrainasi në brendësi të uzinës së armëve në Gramsh shkaktoi panik dhe pasiguri në vend. Këtë të mërkurë...

E PLOTË/ Hapet çanta e spiunëve rusë me dronë, bombola, fishekë dhe predha

Paraditen e sotme ukrainasi Fedir Aplatov dhe dy rusët Svetlana Timofoeva dhe Mikhail Zorin do të dalin para gjykatës së Elbasanit. Ata akuzohen për...

Rusët në gjyq, prokuroria: Spiunët erdhën me mision në Shqipëri

Ditën e sotme në orën 11:00 do të zhvillohet seanca në gjykatën e Elbasanit për dy rusë dhe një ukrainas. Ata akuzohen për spiunazh...

Ushtaraku “zbërthen” rusët: Rolet e spiunëve dhe shënjestra në Shqipëri

Në gjykatën e Elbasanit pritet të mbahen masat e sigurisë ndaj tre spiunëve rusë. Autoritetet e kundër zbulimit, këmbëngulin se operacioni ndaj spiunazhit rus...

Rrëfehet një nga rusët: Isha porositur të bëja foto në Shqipëri

Një nga rusët e ndaluar nga policia në Gramsh ka pranuar se punonte për shërbimet sekrete. Ai është shprehur se është porositur të bënte...

Latest news

/5pyetjet.al