-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

VOA

VOA: Kryeministri Kurti i gatshëm të diskutojë ‘stinën e zgjedhjeve’ në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të hënën në mbrëmje se është i gatshëm të hap diskutimet me partitë opozitare në vend për të...

VOA: Marrëdhëniet shqiptaro-greke në dobi të rajonit kryefjala e Ramës në Athinë

Marrëdhëniet shqiptaro-greke dhe nevoja e përmirësimit të tyre, jo vetëm në dobi të dy vendeve, por gjithë rajonit, ishin në qendër të një fjale...

VOA: E drejta për informim vijon të mbetet problem në Shqipëri

Në Shqipëri e drejta për informim është në stanjacion prej disa vitesh, raportojnë gazetarë dhe përfaqësues të organizatave joqeveritare, për Zërin e Amerikës. Gazetarët po...

VOA: Strategjia e KLGJ-së për çështjet e prapambetura ngre debate

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka hartuar së fundi një projekt-strategji kombëtare 3 vjeçare për uljen e numrit të çështjeve të prapambetura në Gjykata, të...

Kreu i Gjykatës së Lartë: Akuzat politike tregojnë se organet e drejtësisë po funksionojnë

Kryetari i Gjykatës së Lartë të Shqipërisë, Sokol Sadushi, thotë se si gjykata që ai drejton, ashtu edhe gjithë sistemi i drejtësisë po përballen...

VOA: Në Shqipëri shqetësues përdorimi i lëndëve narkotike nga të miturit

Në Shqipëri, ka një shqetësim në rritje mbi përfshirjen e të miturve në prodhimin dhe shpërndarjen e lëndëve narkotike. Çdo vit rreth 100 të...

VOA: Rusia po zhvillon armë bërthamore për përdorim në hapësirë

Shtetet e Bashkuara besojnë se Rusia po zhvillon një armë bërthamore për përdorim në hapësirë kundër satelitëve. Shpërthimi i një arme të tillë mund...

VOA: Viti 2023 nën shenjën e SPAK-ut

Në Shqipëri, Prokuroria dhe Gjykata e Posaçme u vunë në qendër të vëmendjes gjatë vitit 2023. Një numër i madh politikanësh, funksionarësh apo ish...

Elez Biberaj: Sot ishte dita ime e fundit me Zërin e Amerikës

Sot ishte dita ime e fundit me Zërin e Amerikës. Ka qenë nderi dhe privilegji më i lartë i jetës sime që kam punuar...

VOA: Fëmijët me aftësi të kufizuar, vështirësi në përfshirjen sociale

Në shkollën speciale për fëmijët me aftësi të kufizuar në Shkodër, nxënësit dhe prindërit po bëjnë përgatitjet e fundit për festat e fundvitit. Bashkë...

Latest news

/5pyetjet.al