-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

VOA

Lirohet nga burgu ish-Ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-Ministrja e Punëve të Brendshme në Maqedoninë e Veriut, Gordana Jankullovska doli të mërkuren nga burgu, pas tre vjet vuajtje të dënimit. Ajo qe dënuar...

Senatorja Shaheen: Kosova dhe Serbia t’i rikthehen dialogut

Senatorja amerikane Jeanne Shaheen, anëtare e lartë e Komisionit për Marrëdhënie me Jashtë të Senatit amerikan, u bëri thirrje Kryeministrit të Kosovës Albin Kurti...

FBI: Sulmi i Hamasit do të frymëzojë kërcënimin më të madh terrorist që nga ISIS

Sulmi i Hamasit ndaj Izraelit do të frymëzojë kërcënimin më të madh terrorist kundër Shteteve të Bashkuara që nga formimi i Shtetit Islamik gati...

Izraeli rivlerëson marrëdhëniet diplomatike me Turqinë, pas komenteve të Erdogan

Izraeli tha të shtunën se kishte thirrur për konsultime diplomatët e vet në Turqi lidhur me “deklaratat gjithnjë e më të ashpra” që vinin...

Debate për zgjedhjet e pritshme parlamentare dhe presidenciale në Maqedoninë e Veriut

Opozita maqedonase kërkon që zgjedhjet parlamentare të vitit të ardhshëm të mbahen së bashku me zgjedhjet presidenciale, por për këtë nuk po mund të...

Marrëveshja Kosovë-Serbi, Gërvalla: Duhet të zbatohet në tërësi, i pjesshëm nuk sjell përparim

Këtë javë në Bruksel, pas takimit me udhëheqësit e Bashkimit Evropian dhe presidentët e kryeministrat e Francës, Gjermanisë dhe Italisë, Kryeministri i Kosovës Albin...

Të shtëna me armë në SHBA, 22 të vrarë dhe dhjetëra të plagosur

Të paktën 22 persona u vranë dhe disa dhjetëra të tjerë u plagosën të mërkurën në të shtëna masive me armë në qytetin Lewiston...

Përpjekjeje për çaktivizimin e motorëve, avioni devijon drejtim

Një avion i linjës 'Alaska Airlines', i cili po udhëtonte drejt San Franciskos, u detyrua të ndërrojë drejtim duke u ulur në Portland të...

Gjuha shqipe në Universitetin e Harvardit

Në fillim të vitit, listës së gjuhëve të huaja që mësohen në Universitetin e Harvardit iu shtua edhe gjuha shqipe. Kjo erdhi pas kërkesës së...

VOA: Berisha ushtroi presion dhe dha urdhra konkretë për privatizimin në favor të dhëndrit

Në Tiranë, Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar detajoi sot akuzat për korrupsion ndaj ish kryeministrit Sali Berisha dhe bashkëshortit të...

Latest news

/5pyetjet.al