-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

vota e diaspores

Vota e diasporës, Gjiknuri: Projektligjin do ta kalojmë pas disa ditësh, ta miratojmë në korrik

Deputeti i Partisë Socialiste Damian Gjiknuri ka folur për votën e diasporës. Ai u shpreh se mazhoranca ka përgatitur një projektligj që parashikon ndryshime...

Lapaj çon 20 mijë firma në KQZ për votën e Diasporës

Lëvizja “Shqipëria Bëhet” mesditën e sotme dorëzoi në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve mbi 20 mijë firma të qytetarëve për votën e Diasporës. Adriatik Lapaj...

Vota e diasporës, OSBE: Kanë mbetur vetëm 10 muaj, partitë të bien dakord

Ilirjan Celibashi ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Prezencës së OSBE-së në Tiranë, Michel Tarran ku u fol për mbështetjen e dhënë...

Turi me emigrantët/ Shabani: Rama kërkon votën e tyre në BE, jo në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka vijuar turin e tij të takimeve me shqiptarët në Europë, ku pas Athinës këtë të diel ndodhej në Milano të...

Vota e diasporës/ PS i qëndron votimit me postë, zbardhet propozimi i KQZ

Ditën e sotme u mblodh grupi i dialogut për Reformën Zgjedhore, ku në fokus ishte vota e diasporës. Mësohet se gjatë mbledhjes PS nuk ka...

Grupi i dialogut mblidhet për votën e diasporës

Këtë të mërkurë mblidhet  grupi i punës për Reformën Zgjedhore. Pjesë e këtij takimi do të jetë edhe kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...

Basha: Edi Rama nuk e do votën e diasporës!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nëpërmjet një postimi në Facebook, është shprehur se vota e emigrantëve është një detyrim dhe se Edi Rama...

Alibeaj: Do i drejtohemi SPAK-ut për votën e diasporës

Deputeti Enkelejd Alibeaj u shpreh se Gjykata Kushtetuese, në vendimin e saj, ka përcaktuar 10 janarin e 2024, si datë kur Kuvendi duhej të...

A po kërkon PS dështimin e ‘Zgjedhores’? Alibeaj: Po kryejnë pazare okulte!

Sekretari i Përgjishëm i PD-së dhe bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore, Enkelejd Alibeaj ka dalë në një deklaratë për mediat. Alibeaj u shpreh...

Vota e Diasporës/Ja ç’thotë letra drejtuar Lindita Nikollës, e firmosur nga 7 deputetë

Kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla i është dorëzuar një letër, ku i kërkohet që të nisin procedurat parlamentare për shqyrtimin dhe miratimin e projekt...

Latest news

/5pyetjet.al