-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

zjarre

Çfarë po ndodh me zjarret? Ministria e Mbrojtjes përditëson situatën

Emergjencat civile nën koordinimin e Agjencisë Kombëtare të Mbrojtjes Civile kanë bërë të mundur shuarjen e zjarrit në bashkinë Dropull. Situata akoma po vazhdon të...

Shuhen zjarret në Malin e Gjerë, rrezikonin Gjirokastrën

Operacioni për shuarjen e zjarreve në Malin e Gjerë ka përfunduar. Sipas PMZSH Bashkia Gjirokastër, të katërta vatrat e zjarrit që po luftoheshin prej orëve...

Peleshi: Shuhen flakët në Dropull, vazhdon operacioni pranë liqeneve të Lurës

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi me anë të një postimi në rrjetet sociale ka folur në lidhje punën  e pandërprerë të forcave dhe emergjencave...

Mijëra të evakuuar në Kaliforninë veriore për shkak të zjarreve

Autoritetet janë vendosur në gatishmëri të lartë në shtetin perëndimor amerikan të Kalifornisë pas shpërthimit të disa zjarreve të mëdha pyjore, duke bërë që...

Digjen pesë dyqane në Kamëz

Në orët e para të mëngjesit në Kamëz janë djegur pesë dyqane. Zjarri në bllokun e dyqaneve ka nisur rreth orës 2 dhe u shua...

Balla i kërkon llogari ‘Zjarrfikëses’: Nuk e besoj dot se ka kaq pak shkelje

Ministri i Brendshëm kërkoi ndërhyrje energjike e të shpejtë në nivel inspektues në Shërbimin Zjarrfikës, për të parandaluar ngjarje me pasoja në të ardhmen...

Zjarret bëjnë kërdinë në Kolumbi, shpall gjendjen e fatkeqësisë natyrore

Kolumbia shpalli një situatë fatkeqësie të enjten (25 Janar) për shkak të zjarreve që shpërthyen në disa pjesë të vendit, pasi presidenti paralajmëroi se kushtet...

Merr flakë shtëpia në Tiranë

Një shtëpi private në Tiranë është përfshirë nga flakët pasditen e sotme. Siç bëhet me dije shtëpia ndodhet në Sauk, në zonën e Sanatoriumit në...

Zjarret në Tepelenë, një i arrestuar dhe dy të tjerë nën hetim

Policia identifikon autorët e 3 rasteve të zjarrvënieve në fshatrat Dorëz, Turan dhe Dhëmblan. Ndalohet 1 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 2...

Rikthehet gjendja kaotike, shpërthejnë zjarret

Disa zjarre kanë shpërthyer në provincat verilindore të Algjerisë, duke rikthyer kështu situatën kaotike prej së cilës është përballur këtë verë. Zjarrfikësit janë në luftë...

Latest news

/5pyetjet.al