-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Nga “Fast food” në klinikë dentare, procedohet turku dhe bashkëpunëtorja shqiptare në Kukës

Kryesoret

Ndaj një shtetasi turk dhe bashkëshortes së tij shqiptare ka nisur procedimi penal në gjendje të lirë pasi kanë shmangur detyrimet tatimor.

Policia bën të ditur se 49-vjeçari me inicialet H.U., shtetas turk me banim në Kosovë, dhe 38-vjeçarja me inicialet M.U., nga Kukësi, e kishin regjistruar subjektin e tyre me fushë veprimtarie “fast food”, por në periudha të ndryshme e kanë përshtatur si klinikë dentare dhe kanë ushtruar aktivitet të palicencuar, duke shmangur detyrimet tatimore.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan pajisjet dentare.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit