-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kukes

‘E ardhmja është e zymtë’/ BIRN: Emigracioni përgjysmon nxënësit në qarkun e Kukësit

Në Letaj të Hasit, në kufi mes Kosovës dhe Shqipërisë,  drejtori i shkollës 9-vjeçare të fshatit, Gëzim Koka thotë me dëshpërim se gjashtë nxënës të tjerë...

Kukës/ 27-vjeçari nga Prishtina përplas për vdekje 60-vjeçarin

Një 27-vjeçar nga Prishtina është arrestuar në qytetin e Kukësit pasi ka përplasur për vdekje një 60-vjeçar ende i paidentifikuar. Policia bën me dije se...

Klandestinë dhe arrestime në Kukës, kapet ‘koka’ e bandës së trafikantëve (EMRI)

Ka shkuar në 20 numri i të arrestuarve nga operacioni policor ‘Safe Trip’, me një 53-vjeçar është prangosur mbrëmjen e djeshme. Në pranga përfundoi Faik...

Sekuestrohen 25.000 euro në Morinë

Një shtetas kosovar ka tentuar të kalojë nga pika Kufitare e Morinës një shumë prej 24.900 eurosh, të cilat sipas policisë ishin të pa...

Bllokohet segmenti Kukës-Morinë, si devijohet trafiku (Njoftimi)

Segmenti 3 kilometra i aksit Kukës-Morinë në Rrugën e Kombit, prej kësaj të hëne pas orës 14:00 do të jetë i bllokuar deri në...

Vëllezër dhe kushërinj sherr me shufra hekuri, lokali kthehet ‘përmbys’

Kukës-Ndërhyrja e menjëhershme e shërbimeve të Policisë parandalon përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti në një lokal në qytet, ndërmjet 4 shtetasve, të afërm...

Kukësi zgjedh sot kryetarin e ri të PD-së, në garë dy kandidatë (EMRAT)

Dega e Partisë Demokratike në Kukës, ditën e sotme zhvillon zgjedhjet për kreun e saj, ndërsa procesi i votimit ka filluar tashmë dhe pritet...

“Nuk kemi asnjë mundësi”: Viktimat e dhunës në Kukës mbeten pa përkrahje

Më 7 qershor 2023, një mësuese nga Tropoja u përball me bashkëshortin në oborrin e shkollës ku jepte mësim.  Bashkëshorti, i cili po ashtu...

“Shpërthen” murtaja e derrit në Kukës, konfirmohen rastet e para

Katër derra të egër që janë gjetur të ngordhur nga Shoqata e Gjuetarëve, dy në Pusin e Thatë dhe dy në Morinë ishin shenjat...

Ka shtrëngata! Qytetet që u zgjuan të mbuluara nga dëbora!

Një pjesë e territorit është mbuluar nga dëbora mëngjesin e sotëm, pjesa tjetër me reshje shiu dhe shtrëngata. Qarku i Dibrës është përfshirë nga...

Latest news

/5pyetjet.al