-sidi education-spot_img
22.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Më në fund të lirë, i shpëtojnë burgut protestuesit e Durrësit

Kryesoret

Gjykata e Durrësit ka liruar nga qelitë dy të arrestuarit gjatë protestës së ditës së enjte për rritjen e çmimeve në qytetin bregdetar.

Gjyqtar Markelian Koça, vendosi për dy të rinjtë, Endri Smeli, 21 vjeç dhe Alehandro Basho, 33 vjeç, masën e sigurisë detyrim paraqitje.

Protestuesit u arrestuan pas bllokimit të rrugës të enjten, për rritjen e menjëhershme të çmimit të karburanteve dhe si pasojë edhe e produkteve të tjera.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit