-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Zgjedhjet serbe në Kosovë, Vuçiç mbledh këshillin e sigurisë

Kryesoret

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka thirrur për sot në ora 12:00 senacën e Këshillit të Sigurisë Kombëtare.

Në këtë seancë ndër të tjerash do të diskutohet edhe për mundësinë e mbajtjes se zgjedhjeve të 3 prillit edhe në territorin e Kosovës.

Kryeministri i Kosovës, Albi Kurti ka thënë se për mbajtje të zgjedhjeve parlamentare dhe presidenciale të Serbisë në Kosovë, duhet të ketë një marrëveshje në mes të Republikës së Kosovës dhe asaj të Serbisë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit