-sidi education-spot_img
20.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Trump padit Hillary Clinton

Kryesoret

Ish presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka paditur ish zonjën e parë, Hillary Clinton, Komitetin Kombëtar Demokratik dhe njerëz e entitete të tjera të lidhura me hetimin e ndërhyrjes ruse në zgjedhjet e vitit 2016, duke pretenduar se në një përpjekje për të manipuluar zgjedhjet ata orkestruan një komplot që e bëri Watergate “të zbehtë në krahasim”.

Prokurori, Mark Pomerantz që e kishte udhëhequr një hetim penal kundër Donald Trump përpara se të jepte dorëheqjen muajin e kaluar, tha në letrën e tij të dorëheqjes se ai beson se ish-presidenti është “fajtor për shkelje të shumta ligji” dhe ai nuk u pajtua me vendimin e prokurorit të qarkut të Manhattan për të mos kërkuar një aktakuzë.

Padia erdhi një ditë pas publikimit të një letre nga një prokuror në Nju Jork, i cili thoshte se ai besonte se Trump ishte “fajtor për shkelje të shumta ligji” në çështjet e tij të biznesit, pavarësisht se prokurori i qarkut në Manhatan vendosi të mos padisë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit