-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Duma i hakërrehet sy më sy Ramës: Ti je aktor, po të isha burrë….Berisha të futi në kurth

Kryesoret

Deputetja e PD-së, Grida Duma iu kthye sy më sy Edi Ramës duke dënuar gjuhën që përdori në Kuvend gjatë debatit me opozitën.

Ajo tha se rezolutën për raportin e Dick Martyt do ta votojë, pasi nuk është si Rama, duke i kujtuar si e futi Berisha në kurth për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë.

Po mirë erdhët këtu për të bërë lajm me instiktin e kafshës me pik, pik, pik. Është një nga ato momente që them që sa mirë që më ka bërë zoti grua, që të jetë ky, se po të isha burrë nuk do të ishte aq e fisshme ti përgjigjesha këtij me pik, pik, pik.

Këtij që i thërret institkt shtazor. Dhe thua unë nuk performoj, por ti je aktori më i madh që ekziston këtu. Po, po kesh e ka aparatin tretës në tru mund ta përdorësh edhe gojën për jashtëqitje. Ti thua do ta votojmë ne si çeço.

Ju e votuar rezolutën për Sreberenicën si çeço këtu, se dikush ju futi në kurth politik këtu me kartonët e kuq. Jo vetëm që ne do ta votojmë Dick Marty dhe nuk bëjmë thikë pas shpine” tha ajo.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit