-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Hakmerret Rusia! Bombardon urën në Kiev (Pamjet)

Kryesoret

Një raketë ruse ka goditur një urë të sapondërtuar për këmbësorë dhe çiklizëm në Kiev, e njohur si ura Klitschko, e cila u hap në vitin 2019.

Ura është një atraksion popullor turistik përgjatë bregut të lumit Dnieper, me pjesë të dyshemesë prej xhami dhe një autostradë të ngarkuar që kalon poshtë.

Pamjet nga një kamerë vëzhgimi në urë tregojnë momentin kur u godit, nuk e dimë ende nëse ka pasur viktima nga ky sulm që duket si hakmarrje për urën në Krime.

Ja si dukej ura para se të goditej fotografia është e së shtunës

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit