-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Grushti ndaj Berishës, ambasada britanike: Sulm ndaj fjalës së lirë

Kryesoret

Ambasada britanike në Tiranë ka reaguar pas sulmit ndaj liderit të demokratëve Sali Berisha gjatë protestës së opozitës ditën e sotme.

Në reagim theksohet se sulmi ndaj Sali Berishës është një sulm i papranueshëm për fjalën e lirë.

Postimi i plotë:

Dhuna nuk ka vend në demokraci. Mbretëria e Bashkuar do të mbështesë të drejtën për protesta paqësore. Sulmi ndaj Sali Berishës është një sulm i papranueshëm për fjalën e lirë. Mbretëria e Bashkuar dhe Shqipëria qëndrojnë krah me krah në mbështetjen tonë për demokraci dhe shtetin e se drejtës.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit