-sidi education-spot_img
9.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Aksident në aksin Gjirokastër-Kordhocë, plagosen 3 persona

Kryesoret

Një aksident me tre të plagosur ka ndodhur ka ndodhur pasditen e sotme rreth orës 15:20 në aksin Gjirokastër-Kordhocë. Sipas policisë  janë përplasur automjeti tip “Nissan”, me drejtues shtetasin J. D 66 vjeç, banues në Gjirokastër, automjeti tip furgon, me drejtues shtetasin N. B 55 vjeç, banues në Korçë dhe automjeti tip “Ford”, me drejtues shtetasin E. L 37 vjeç, banues në Gjirokastër.

Për pasojë, janë dëmtuar lehtë 2 drejtuesit e automjeteve tip “Nissan” dhe “Ford”, si dhe ka mbetur e dëmtuar rëndë pasagjerja që ndodhej në automjetin tip “Nissan”, shtetasja S. D., 60 vjeçe), të cilët janë transportuar në Spitalin Rajonal Gjirokastër.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit