-sidi education-spot_img
35.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

PD mbyll dosjen e “rublave”! Berisha: Basha meritonte 6 vite burg! Kam besim për vulën

Kryesoret

Sali Berisha tha sot se komisioni brenda PD-së ka përfunduar auditin për rolin e Lulzim Bashës në dosjen e lobimit, që shumica socialiste thekson se janë para ruse.

“Edi Rama e akuzonte Bashën për larje parash. Bashës i takonte të dënohej 6 vite. Asnjë akuzë në dosje nuk ekziston për para ruse. Ramës i interesonte pengmarrja e Bashës dhe jo e vërteta.

Dje padite ka përfunduar auditi për Lulzim Bashën, e kanë risjellë do ta rishohim dhe do ta bëjmë publike” tha ai.

Një koment Berisha e kishte edhe tubimin nesër, ditën që Apeli do të japë vendimin për vulën. “Protesta nesër do të jetë madhështore, e jashtëzakonshme” tha ai.

Kur u pyet për vendimin e Gjykatës së Apelit nesër për vulën e PD-së, Berisha tha se “kam besim”.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit