-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Dhunoi dhe tentoi të përdhunonte 19-vjeçaren, arrestohet 25-vjeçari shqiptar në Greqi

Kryesoret

Autoritet greke kanë arrestuar një 25-vjeçar shqiptar pasi dyshohet se është i përfshirë në tentativë përdhunimi dhe dhunë fizike ndaj një vajze 19-vjeçareje.

Sipas raportimeve, pasditen e djeshme vajza 19-vjeçare ka denoncuar pranë punonjësve të policisë së departamentit të sigurisë së Toumba-Triandria, se 25-vjeçari iu afrua dhe me dhunë fizike tentoi ta përdhunonte dhe t’i merrte çantën e shpinës.

Mësohet se 25-vjeçari edhe më parë kishte kryer akte që cenonin dinjitetin seksual. Rasti i parë raportohet se kishte tentuar të përdhunonte një 22-vjeçare në një pallat në qendër të Selanikut.

Gjithashtu, gjatë arrestimit të tij u konstatua se ai kishte dhënë të dhëna të rreme identifikimi.

Materialet proceduriale për 25-vjeçarin i kanë kaluar prokurorisë për veprime të mëtejshme.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit