-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Marrëveshja në Ohër, Serwer: Kurti u pajtua për diçka që ishte një disavantazh për Kosovën

Kryesoret

Profesori i njohur amerikan dhe analist i Ballkanit Perëndimor, Daniel Serwer ka folur në lidhje me marrëveshjen evropiane mes Kosovës dhe Serbisë.

Serwer gjatë fjalës së tij kritikoi kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin i cili e pranoi marrëveshjen evropiane.

“Nëse mund t’ju pyes: a ishte e nevojshme të nxitohet në arritjen e një marrëveshjeje, kështu siç është ajo, pikërisht në këtë kohë? A ishte z. Kurti vërtetë nën një trysni të jashtëzakonshme për ta arritur këtë marrëveshje?” ishte pyetja drejtuar Serwerit.

“Ai ishte nën një trysni të jashtëzakonshme, por ai u pajtua për diçka që ishte një disavantazh për Kosovën. Problemet më të mëdha janë ato që nuk janë brenda marrëveshjes.” ishte përgjigja e profesorit amerikan.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit