-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

“Ndal, shtrihuni në tokë”! Trafikantët qëllojnë me armë drejt policisë

Kryesoret

Zbardhen detaje të reja nga shkëmbimi me armë zjarri në kufirin mes Shqipërisë dhe Kosovës. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës.

Protagonistë kanë qenë grupet e trafikut të emigrantëve sirianë, të cilët nuk kanë ndaluar pas thirrjes së policisë, por kanë hapur zjarr drejt efektivëve.

Paraprakisht nuk raportohet për të lënduar. Ka të arrestuar, por edhe që kanë ikur të arratisen duke përfituar nga errësira.

Në vijim pritet një sqarim nga policia e Kukësit për kronologjinë dhe detajet.

Shkëmbim zjarri në kufirin Shqipëri-Kosovë

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit