-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Deputetët dhe ministrat “lajnë duart” me Dakon: Tani le ta paguajë në burg

Kryesoret

Ish-kryetari i bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako u arrestua dy ditë më parë me akuzën e shpërdorimit të detyrës për dy dosje.

Sot doli në gjyq për masën e sigurisë. Por çfarë mendojnë ministrat dhe deputetët, majtas dhe djathtas për prangosjen e Dakos.

Drejtësia të bëjë punën, nuk e komentojmë” u shpreh ministrja Evis Kushi. “Drejtësia mbi të gjitha, drejtësi e pavarur. Dako nuk ka qenë ndonjëherë kolegu im. Se s’kam qenë anëtar kryesie” tha deputeti Bujar Çela.

Distancimi politik është i qartë. Përgjegjësia personale” tha deputeti Fadil Nasufi. “Kush ka gabuar duhet të paguajë. Jo për atë po për të gjithë” tha deputeti Dashamir Shehu.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit