-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

U nis në Itali për transplant zemre, Floriseli 15 vjeç ndërron jetë papritur

Kryesoret

Florisel Gjata, 15 vjeç nga Korça i cili po luftonte me një sëmundje që i kishte preku organet ka ndërruar jetë.

Pak orë pas lajmit të mirë, që shqiptarët e bërë bashkë kontribuan për kurimin e Floriselit që ai të nisej në Itali për mjekim më të specializuar për transplant zemre, është mësuar lajmi i trishtë se 15-vjeçari ka vdekur.

Këtë lajm tragjik e ka bërë të ditur vetë daja i Floriselit, i cili përmes një postimi në Facebook shpreh dhimbjen për ikjen nga jeta në një moshë të re të nipit të tij Floriselit, rasti i të cilit preku shumë shqiptarë të cilët me pak para, kontribuuan për 15-vjeçarin, të cilin Zoti e mori pranë vetes.

“O shpirti i dajes ty te deshti Zoti te te kishte me vete dhe te mori o engjell”, shkruan daja i Floriselit mes lotëve.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit