-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Mesfushori i Kombëtares shqiptare bëhet “kamerier”/ VIDEO

Kryesoret

Arbnor Muçolli po përshtatet shpejt te skuadra e Goteborgut, në elitën e futbollit suedez. Mesfushori shqiptar ishte një nga më të mirët në fushë për të tijët, teksa kontribuoi me asist në barazimin 1-1 që Goteborgu, arriti në transfertë ndaj Elfsborgut.

Ndryshe nga dueli i javës së parë të kampionatit, që e nisi nga stoli, Muçolli në përballjen e sotme, ishte titullar dhe në minutën e 29-të, asistoi për Karlen që shënoi golin e avantazhit të përkohshëm.

Mesfushori shqiptar qëndroi në fushë 80 minuta, teksa në fund të ndeshje, u vlerësua me notën 7.5 nga “Flashscore”. Vetëm autori i golit mori vlerësimin më të lartë te Goteborgu, 7.8.

https://twitter.com/i/status/1680571371514937346

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit