-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Motori copë e çikë! Trupat të shtrirë në tokë, kush ishte në krah të kundërt?

Kryesoret

Dy turistët italianë humbën jetën në një aksident rrugor që ndodhi në orët e para të mëngjesit në Sarandë.

Gazetari Limos Didani shprehet se ngjarja ka qenë horror. Ai raportoi se dëshmitarët i kanë treguar se trupat e të rinjve ishin copëtuar poshtë makinës nga përplasja e fortë.

Sipas të dhënave paraprake, dy turistët italianë udhëtonin me një motor “Honda” nga Ksamili drejt Sarandës dhe u përplasën me një “Mercedez Benz” pranë Manastirit, që po ikte drejt Ksamilit.

Përplasja ka qenë fatale për turistët nga Italia, të cilët ndërruan jetë në vendngjarje.

Policia thotë se drejtuesi i makinës ka qenë një 17-vjeçar me inicialet E. R. që është dërguar në spital, bashkë me shokun e tij me inicialet M. R., pasagjer në automjet.

Shkaqet e aksidentit janë ende të paqarta, teksa policia po heton për zbardhjen e dinamikës. Nuk dihet ende kush ishte në krah të kundërt.

Vendi i tragjedisë në Ksamil! Gazetari: Trupat e të rinjve u copëtuan poshtë makinës

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit