-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

EMRI/ Mashtrimet me Call Center-at, arrestohet në Dubai ish-këshilltari i Olta Xhaçkës

Kryesoret

Arrestohet në Dubai i kërkuari Amant Josifi, ish-këshilltar i ish-ministres Olta Xhaçka. Josifi ishte në kërkim për mashtrim në Call Center.

Më 8 dhe 9 nëntor 2022, në bashkëpunim me Eurojust dhe Europol, Struktura e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit bastisi 6 qendra thirrjesh telefonike në Shqipëri të lidhura me “Milton Group” dhe arrestoi 4 të dyshuar.

Nga hetimet rezultoi se këto qendra janë në pronësi të tre kompanive të lidhura me biznesmenin Amant Josifi, ish-këshilltar politik i Olta Xhaçkës gjatë kohë që ajo drejtonte Ministrinë e Mbrojtjes.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit