-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

VIDEO/ Përleshje masive mes nxënësve në një shkollë, e pësojnë edhe disa mësuese

Kryesoret

Një përleshje masive thuhet të ketë shpërthyer në një korridor të një shkolle të mesme në Florida, ndërsa disa nxënës u përfshinë në goditje me shkelma, grushte dhe tërheqje flokësh.

Sipas mediave të huaja, “disa përleshje” u raportuan të martën, më 12 shtator, brenda shkollës së mesme Zephyrhills, duke bërë që ajo të shpallej një “kampus i kontrolluar”. Përleshjet ndodhën gjatë drekës dhe mediat raportojnë se 13 nxënës janë akuzuar për shkelje që variojnë deri në “ndërprerje të funksionit të shkollës”.

Pamjet e publikuara në internet tregojnë nxënësit – meshkuj dhe femra – që sulmonin njëri-tjetrin ndërkohë që mësuesit dhe stafi u përpoqën të ndërhynin. Së paku deri më tani, nuk dihet saktësisht se cili ishte shkaku i përleshjeve.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit